Spróbuj
za darmo

Dowiedz się więcej

Wypoczynek na molo
jest relaksujący, ale...

... marsz plażą
zdrowszy

Dowiedz się więcej

Koniec odczucia głodu,
teraz czas na sytość
i lekkość jednocześnie

Dowiedz się więcej

Znamy już sekret
odchudzania bez
efektu jo-jo

Dowiedz się więcej

Dlaczego DIETAMED?

Działasz już dziś, nie odkładasz diety od poniedziałku.

DIETAMED uczy pacjentów nowych nawyków żywieniowych i nie koncentruje się na czasowym ograniczaniu ilości pokarmu ale na regularnym zdrowym odżywianiu. Dlatego nic nie odkładamy od poniedziałku, bo każdy dzień decyduje o tym, jak żyjemy i jak się odżywiamy. Pacjenci, którzy odwiedzają gabinet już od kolejnego dnia otrzymują podstawowe rady co warto zmienić. Nawet przyjęcie z okazji Urodzin może być wykwintne, smaczne i zdrowe bez nadmiaru cholesterolu i niezdrowych tłuszczy. Przekonaj się odwiedzając DIETAMED.

Interpretujesz właściwie swoje sygnały: emocji, głodu i apetytu.

Czy zawsze jesz pod wpływem głodu i konieczności dostarczenia niezbędnej energii organizmowi. Być może czasami jedzenie to sposób na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Odpowiedz szczerze co czujesz , gdy jesteś rzeczywiście głodna? Ssanie w żołądku, przelewanie soków trawiennych, trudności w koncentracji, może ból głowy. Są to na pewno sygnały głodu.  Z kolei nagle pojawiający się głód, szczególnie na bardzo konkretne produkty, jedzenie pod wpływem smutku złości lub samotności świadczą  o jedzeniu pod wpływem emocji. Natomiast jedzenie pod wpływem apetytu to przejadanie się i nieświadome spożywanie nadmiernych ilości  zanim odczujemy sygnały sytości z mózgu. Porcje XL w fast food-ach znakomicie sprzyjają nadmiernemu apetytowi. DIETAMED nauczy Cię rozróżniać te 3 różne sygnały.

Efektywnie planujesz posiłki i jesz regularnie.

Efektywnie oznacza rzeczywiste planowanie i znajdowanie przerw na posiłki. Jeśli pracujesz i nie korzystasz z restauracji czy stołówek w pracy zabierasz ze sobą posiłki z domu. Regularne jedzenie oznacza  4-5 posiłków dziennie, z których najważniejsze to śniadanie i obiad. Niestety obecny styl życia w pośpiechu jest poważną przeszkodą. DIETAMED nauczy Cię jak sobie radzić, bez konieczności ciągłego przebywania w kuchni.

Twoje zakupy są przemyślane.

Mówimy potocznie, że odchudzanie zaczyna się w głowie. A gdzie zaczyna się odżywianie, niezależnie od tego czy musisz czy nie odchudzać się a zależy Ci na zdrowiu? Dokładnie w tym samym miejscu, czyli w głowie. Planując i robiąc zakupy wybieramy i spożywamy mleko 3,2% lub 1,5% tłuszczu, zamrożone frytki do przygotowania w piekarniku czy ziemniaki, wodę czy napoje gazowane, owoce czy sok z kartonika, kawałek indyka czy pasztet z MOM (MOM – mięso oddzielane mechanicznie czyli masa mięsno-tłuszczowa, która stanowi około 40% składu tanich pasztetów przemysłowych). Wszystko to stanowi o jakości odżywiania. DIETAMED nauczy Cię dokonywać mądrych wyborów.

Aktywność fizyczna jest bezcenna.

Zarówno w odchudzaniu jak i w utrzymaniu prawidłowej masy ciała aktywność jest największym sprzymierzeńcem. W walce z otyłością liczy się każdy wysiłek fizyczny choćby najmniejszy w postaci spaceru, prac w ogrodzie czy używania schodów zamiast windy. Złota zasada mówi o minimum 3x30x130 co oznacza aktywność fizyczną minimum 3 razy tygodniowo po 30 minut w tempie nie wyższym niż 130 uderzeń serca na minutę. Natomiast wraz ze spadkiem wagi a wzrostem możliwości rekomendujemy marsze nordic walking, jazdę na rowerze, bardziej intensywne ćwiczenia z obciążeniem, zajęcia na siłowni czy bieganie dla zdrowych osób. Wysiłek fizyczny musi być adekwatnie dobrany do wieku, masy ciała i aktualnych możliwości pacjenta. DIETAMED pomaga w doborze ćwiczeń.

Motywacja jest Twoją silną stroną.

Pracujemy z pacjentem nie tylko w obszarze zadań i zachowań ale również zajmujemy się motywowaniem. Wierzymy, że w każdym drzemie ogromny potencjał do dokonywania zmian i człowiek potrafi „przenosić góry” jeśli tylko znajduje właściwe uzasadnienie ku temu. Każdy ma swoją „górę lodową” przekonań typu „ i tak nie schudnę” albo „próbowałam już tyle razy” lub „ u mnie to genetyczne” ale czasami wystarczy nieco przyjrzeć się tym fałszywym przekonaniom, aby proces odchudzania ruszył. DIETAMED zna sposoby jak dotrzeć do Twojej najsilniejszej motywacji, przekonaj się !

Ekspert w kuchni zna i stosuje zdrowe i smaczne odżywianie.

Nie tylko znamy ale stosujemy smaczne odżywianie. Chudy pasztet z indyka według domowej receptury, polędwiczki wieprzowe z suszonymi pomidorami, pierś z indyka w śliwkach czy najprostsze „risotto z kurczaka” lub jednogarnkowe danie z piersi kurczaka z cukinią i pomidorami wykonane w 25 minut to przepisy proponowane i sprawdzone przez DIETAMED. Wszystkie na stałe stosowane w kuchni dietetyka DIETAMED to gwarancja smaku i jakości. Koniec odczucia głodu, teraz czas na sytość i lekkość jednocześnie! Sprawdź DIETAMED

Dieta to styl życia i sposób odżywiania. Ty decydujesz jaki on jest!

Dieta oznacza sposób odżywiania i styl życia. Nazwa ta mylnie jest odnoszona jedynie do diet odchudzających czyli  ubogoenergetycznych. Sposób odżywiania kobiet planujących zajście w ciążę czy sportowców również nazywamy dietą, mimo tego, że ich celem nie jest utrata masy ciała. Decydując się na dietę pamiętaj, aby aktywnie uczyć się przyrządzania nowych, zdrowszych i chudszych potraw. Pracujesz też nad nawykiem regularnych posiłków obniżającym niepohamowane uczucie głodu.

Powrót

Kontakt

Gabinet Dietetyki Medycznej DIETAMED

Ul. Legionów 119 C,  81-472 Gdynia

+48 608 463 528

dietetyk@dietamed.eu

Pokaż mapę
Umów wizytę